Brandenburgs voetbalkampioenschap 1927/28
Uiterlijk
In 1927/28 werd het zeventiende voetbalkampioenschap gespeeld, dat georganiseerd werd door de Brandenburgse voetbalbond.
Hertha BSC werd kampioen en plaatste zich zo voor de eindronde om de Duitse landstitel. Als vicekampioen was ook Tennis Borussia geplaatst. TeBe versloeg Crefelder Preußen en verloor dan van Wacker München. Hertha versloeg Vereinigte Breslauer Sportfreunde, Holstein Kiel, Wacker München en plaatste zich zo voor de finale. Daarin was Hamburger SV echter te sterk.
BFC Vorwärts 1890 en BTuFC Union 1892 fusioneerden tot SpVgg Blau-Weiß.
1. Klasse[bewerken | brontekst bewerken]
Groep A[bewerken | brontekst bewerken]
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hertha BSC | 17 | 13 | 3 | 1 | 74:18 | 29:5 |
2. | Spandauer SV | 18 | 8 | 8 | 2 | 55:38 | 24:12 |
3. | Berliner TuFC Viktoria 1889 | 18 | 11 | 1 | 6 | 61:50 | 23:13 |
4. | SV Norden-Nordwest Berlin | 18 | 10 | 2 | 6 | 58:38 | 22:14 |
5. | Berliner SV 92 | 18 | 6 | 5 | 7 | 51:55 | 17:19 |
6. | SC Wacker 04 Tegel | 18 | 8 | 0 | 10 | 55:55 | 16:20 |
7. | BV 06 Luckenwalde | 18 | 7 | 1 | 10 | 42:52 | 15:21 |
8. | SC Tasmania 1900 Neukölln | 18 | 6 | 2 | 10 | 39:58 | 14:22 |
9. | Berliner SC Corso 99 | 18 | 5 | 3 | 10 | 33:60 | 13:23 |
10. | SpVgg Blau-Weiß 1890 Berlin | 17 | 1 | 3 | 13 | 19:63 | 5:29 |
Geplaatst voor finale | |
Degradatie |
Groep B[bewerken | brontekst bewerken]
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tennis Borussia Berlin | 18 | 17 | 1 | 0 | 93:13 | 35:1 |
2. | SC Minerva 93 Berlin | 18 | 11 | 2 | 5 | 79:41 | 24:12 |
3. | Berliner FC Kickers 1900 | 18 | 10 | 2 | 6 | 62:43 | 22:14 |
4. | Berliner FC Preußen 1894 | 18 | 9 | 4 | 5 | 53:48 | 22:14 |
5. | SC Union 06 Oberschöneweide | 18 | 7 | 2 | 9 | 40:33 | 16:20 |
6. | 1. FC Neukölln 1895 | 18 | 7 | 2 | 9 | 41:61 | 16:20 |
7. | Berliner FC Alemannia 1890 | 18 | 6 | 3 | 9 | 41:54 | 15:21 |
8. | Weißenseer FC | 18 | 6 | 2 | 10 | 33:55 | 14:22 |
9. | Potsdamer Sport-Union 04 | 18 | 4 | 5 | 9 | 34:57 | 13:23 |
10. | Charlottenburger FC Concordia 01 | 18 | 1 | 1 | 16 | 17:88 | 3:33 |
Geplaatst voor finale | |
Degradatie |
Finale[bewerken | brontekst bewerken]
Team 1 | Uitslag | Team 2 |
---|---|---|
Hertha BSC | 3:2, 1:2, 4:0 | Tennis Borussia Berlin |
2. Klasse[bewerken | brontekst bewerken]
Nordkreis[bewerken | brontekst bewerken]
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SC Alemannia 06 Haselhorst | 18 | 14 | 1 | 3 | 72:31 | 29:07 |
2. | SpVgg Athen 1914 | 18 | 11 | 2 | 5 | 52:36 | 24:12 |
3. | BFC Nord 1908 | 18 | 10 | 1 | 7 | 59:48 | 21:15 |
4. | BFC Meteor 06 | 18 | 9 | 1 | 8 | 59:52 | 19:17 |
5. | SC Niederschönhausen 05 | 18 | 8 | 2 | 8 | 44:54 | 18:18 |
6. | VfB Hermsdorf | 18 | 7 | 3 | 8 | 40:49 | 17:19 |
7. | Vorwärts Hohen-Neuendorf | 18 | 6 | 3 | 9 | 40:48 | 15:21 |
8. | Berliner FC 1893 | 18 | 6 | 3 | 9 | 41:53 | 15:21 |
9. | Oranien 1901 Oranienburg | 18 | 7 | 1 | 10 | 40:55 | 15:21 |
10. | SC Velten | 18 | 3 | 1 | 14 | 37:58 | 07 |
Promotie | |
Degradatie |
Westkreis[bewerken | brontekst bewerken]
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SC Charlottenburg | 18 | 13 | 1 | 4 | 50:32 | 27:09 |
2. | Spandauer BC 06 | 18 | 11 | 3 | 4 | 61:42 | 25:11 |
3. | FC Brandenburg 03 | 18 | 11 | 1 | 6 | 54:37 | 23:13 |
4. | SC Hellas 04 | 18 | 10 | 2 | 6 | 48:40 | 22:14 |
5. | SC 1903 Nowawes | 18 | 7 | 5 | 6 | 60:54 | 19:17 |
6. | SpVgg 06 Rathenow | 18 | 8 | 1 | 9 | 54:49 | 17:19 |
7. | Brandenburger BC 1905 | 18 | 7 | 2 | 9 | 53:50 | 16:20 |
8. | SC des Westens 1897 | 18 | 7 | 2 | 9 | 35:47 | 16:20 |
9. | Spandauer SC 1899 | 18 | 4 | 2 | 12 | 33:51 | 10:26 |
10. | Charlottenburger FC Hertha 06 | 18 | 2 | 1 | 15 | 26:72 | 05:31 |
Promotie | |
Degradatie |
Ostkreis[bewerken | brontekst bewerken]
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Adlershofer BC 08 | 18 | 15 | 2 | 1 | 74:19 | 32:04 |
2. | VfB Pankow | 18 | 13 | 5 | 0 | 94:27 | 31:05 |
3. | Polizei SV Berlin | 18 | 9 | 2 | 7 | 49:47 | 20:16 |
4. | Berliner FV Ost | 18 | 6 | 6 | 6 | 37:36 | 18:18 |
5. | Berolina Lichtenberger SC 01 | 18 | 7 | 2 | 9 | 42:62 | 16:20 |
6. | SC Olymp 1900 Berlin | 18 | 7 | 1 | 10 | 65:65 | 15:21 |
7. | FSV Hansa 07 Berlin | 18 | 6 | 3 | 9 | 47:64 | 15:21 |
8. | BV Treptow-Süd 1909 | 18 | 5 | 2 | 11 | 41:62 | 12:24 |
9. | SC Karlshorst | 18 | 5 | 2 | 11 | 38:68 | 12:24 |
10. | Eintracht Königs Wusterhausen | 18 | 3 | 3 | 12 | 39:76 | 09:27 |
Promotie | |
Degradatie |
Südkreis[bewerken | brontekst bewerken]
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Neuköllner FC Südstern | 18 | 12 | 4 | 2 | 65:24 | 28:08 |
2. | VfB Luckenwalde | 18 | 12 | 1 | 5 | 55:22 | 25:11 |
3. | FC Wedding | 18 | 11 | 3 | 4 | 50:30 | 25:11 |
4. | SC Berliner Amateure | 18 | 10 | 3 | 5 | 49:30 | 23:13 |
5. | SV Cherusker 1910 | 18 | 7 | 5 | 6 | 38:37 | 19:17 |
6. | BFC Stern 1889 | 18 | 7 | 3 | 8 | 28:37 | 17:19 |
7. | Britannia Luckenwalde | 18 | 8 | 0 | 10 | 42:61 | 16:20 |
8. | SpVgg Schöneberg 1913 | 18 | 6 | 1 | 11 | 44:66 | 13:23 |
9. | BSC Arminia 08 | 18 | 5 | 0 | 13 | 33:77 | 10:26 |
10. | Steglitzer FC Stern 1900 | 18 | 1 | 2 | 15 | 24:54 | 04:32 |
Promotie | |
Degradatie |