UEFA Nations League 2024/25 Divisie C
Uiterlijk
UEFA Nations League 2024/25 Divisie C | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Divisie C informatie | |||||||
Groepsfase | |||||||
Datum | 5 september – 19 november 2024 | ||||||
Teams | 16 | ||||||
Promotie naar | Divisie B | ||||||
Degradatie naar | Divisie D | ||||||
Play-offs | |||||||
Datum | Divisie B en C: 20 – 23 maart 2025 Divisie C en D: 26 – 31 maart 2026 | ||||||
Teams | 6 | ||||||
Kwalificatie voor het | WK 2026 | ||||||
Algemeen | |||||||
Regio | Europa | ||||||
Confederatie | UEFA | ||||||
Mannen | |||||||
Eerste editie | 2018/19 | ||||||
Huidige kampioen | Spanje (1e titel) | ||||||
Recordtitelhouder | Frankrijk Spanje Portugal (allen 1e titel) | ||||||
Website | UEFA.com | ||||||
Vrouwen | |||||||
Eerste editie | 2023/24 | ||||||
Website | UEFA.com | ||||||
Actueel | |||||||
Mannen UEFA Nations League 2024/25 | |||||||
Vrouwen UEFA Women's Nations League 2023/24 | |||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
| |||||||
|
De UEFA Nations League 2024/25 Divisie C is de derde divisie van UEFA Nations League. Het toernooi, dat de vriendschappelijke duels vervangt, begint in september 2024 en eindigt in maart 2026 met de play-offs om promotie en degradatie. De winnaars van de vier groepen promoveren naar divisie B, terwijl de nummers laatst van de vier groepen degraderen naar divisie D. Aan dit toernooi doen de 16 landen mee die op basis van de eindstand van het seizoen 2022/23 zijn ingedeeld.
Beslissingscriteria[bewerken | brontekst bewerken]
Als twee of meer landen in de groep gelijk eindigden, met evenveel punten, dan gelden de volgende criteria om te bepalen welk land boven de ander eindigt:
- Hoogste aantal punten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams;
- Doelsaldo verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk eindigende teams (als er meer dan twee teams gelijk staan);
- Hoogste aantal gescoorde doelpunten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams (als er meer dan twee teams gelijk staan);
- Hoogste aantal gescoorde uitdoelpunten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams
- Als er na criteria 1 tot en met 4 nog steeds landen gelijk staan dan gelden de volgende criteria:
- Doelsaldo in alle groepswedstrijden;
- Aantal doelpunten gescoord in alle groepswedstrijden;
- Aantal uitdoelpunten gescoord in alle groepswedstrijden;
- Aantal overwinningen in alle groepswedstrijden;
- Aantal uitoverwinningen in alle groepswedstrijden;
- Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een enkele gele kaart, 3 punten voor een rode kaart ten gevolge van 2 gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart);
- Positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst;
Groepen en wedstrijden[bewerken | brontekst bewerken]
Groep 1[bewerken | brontekst bewerken]
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Promotie, kwalificatie of degradatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zweden | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Promotie naar divisie B | 19 nov
|
16 nov
|
8 sep
| ||
2 | Azerbeidzjan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Kwalificatie voor promotie play-offs | 5 sep
|
14 okt
|
16 nov
| ||
3 | Slowakije | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 okt
|
8 sep
|
19 nov
| |||
4 | Estland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Degradatie naar divisie D of kwalificatie voor degradatie play-offs | 14 okt
|
11 okt
|
5 sep
|
De eerste wedstrijd(en) word(t/en) gespeeld op 5 september 2024. Bron: UEFA
- Wedstrijden
5 september 2024 «onderlinge duels» 20.00 (UTC+4) |
Azerbeidzjan | v | Zweden | |
Verslag | ||||
5 september 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) |
Estland | v | Slowakije | Stadion: A. Le Coq Arena, Tallinn |
Verslag | ||||
8 september 2024 «onderlinge duels» 18.00 (UTC+2) |
Slowakije | v | Azerbeidzjan | |
Verslag | ||||
8 september 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Zweden | v | Estland | Stadion: Friends Arena, Solna |
Verslag | ||||
11 oktober 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) |
Estland | v | Azerbeidzjan | Stadion: A. Le Coq Arena, Tallinn |
Verslag | ||||
11 oktober 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Slowakije | v | Zweden | |
Verslag | ||||
14 oktober 2024 «onderlinge duels» 20.00 (UTC+4) |
Azerbeidzjan | v | Slowakije | |
Verslag | ||||
14 oktober 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) |
Estland | v | Zweden | Stadion: A. Le Coq Arena, Tallinn |
Verslag | ||||
16 november 2024 «onderlinge duels» 18.00 (UTC+4) |
Azerbeidzjan | v | Estland | |
Verslag | ||||
16 november 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Zweden | v | Slowakije | Stadion: Friends Arena, Solna |
Verslag | ||||
19 november 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Slowakije | v | Estland | |
Verslag | ||||
19 november 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Zweden | v | Azerbeidzjan | Stadion: Friends Arena, Solna |
Verslag | ||||
Groep 2[bewerken | brontekst bewerken]
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Promotie, kwalificatie of degradatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Roemenië | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Promotie naar divisie B | 15 nov
|
18 nov
|
9 sep
| ||
2 | Kosovo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Kwalificatie voor promotie play-offs | 6 sep
|
15 okt
|
18 nov
| ||
3 | Cyprus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 okt
|
9 sep
|
15 nov
| |||
4 | Litouwen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Degradatie naar divisie D of kwalificatie voor degradatie play-offs | 15 okt
|
12 okt
|
6 sep
|
De eerste wedstrijd(en) word(t/en) gespeeld op 6 september 2024. Bron: UEFA
- Wedstrijden
6 september 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Kosovo | v | Roemenië | |
Verslag | ||||
6 september 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) |
Litouwen | v | Cyprus | |
Verslag | ||||
9 september 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) |
Cyprus | v | Kosovo | |
Verslag | ||||
9 september 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) |
Roemenië | v | Litouwen | |
Verslag | ||||
12 oktober 2024 «onderlinge duels» 16.00 (UTC+3) |
Litouwen | v | Kosovo | |
Verslag | ||||
12 oktober 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) |
Cyprus | v | Roemenië | |
Verslag | ||||
15 oktober 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Kosovo | v | Cyprus | |
Verslag | ||||
15 oktober 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) |
Litouwen | v | Roemenië | |
Verslag | ||||
15 november 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+2) |
Cyprus | v | Litouwen | |
Verslag | ||||
15 november 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+2) |
Roemenië | v | Kosovo | |
Verslag | ||||
18 november 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Kosovo | v | Litouwen | |
Verslag | ||||
18 november 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+2) |
Roemenië | v | Cyprus | |
Verslag | ||||
Groep 3[bewerken | brontekst bewerken]
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Promotie, kwalificatie of degradatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Luxemburg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Promotie naar divisie B | 15 nov
|
18 nov
|
8 sep
| ||
2 | Bulgarije | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Kwalificatie voor promotie play-offs | 12 okt
|
8 sep
|
18 nov
| ||
3 | Noord-Ierland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 sep
|
15 okt
|
15 nov
| |||
4 | Wit-Rusland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Degradatie naar divisie D of kwalificatie voor degradatie play-offs | 15 okt
|
5 sep
|
12 okt
|
De eerste wedstrijd(en) word(t/en) gespeeld op 5 september 2024. Bron: UEFA
- Wedstrijden
5 september 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Wit-Rusland | v | Bulgarije | Stadion: Nog niet bekend[noot 1] Toeschouwers: 0[noot 1] |
Verslag | ||||
5 september 2024 «onderlinge duels» 19.45 (UTC+1) |
Noord-Ierland | v | Luxemburg | Stadion: Windsor Park, Belfast |
Verslag | ||||
8 september 2024 «onderlinge duels» 15.00 (UTC+2) |
Luxemburg | v | Wit-Rusland | Stadion: Stade de Luxembourg, Luxemburg |
Verslag | ||||
8 september 2024 «onderlinge duels» 19.00 (UTC+3) |
Bulgarije | v | Noord-Ierland | |
Verslag | ||||
12 oktober 2024 «onderlinge duels» 19.00 (UTC+3) |
Bulgarije | v | Luxemburg | |
Verslag | ||||
12 oktober 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Wit-Rusland | v | Noord-Ierland | Stadion: Nog niet bekend[noot 1] Toeschouwers: 0[noot 1] |
Verslag | ||||
15 oktober 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Wit-Rusland | v | Luxemburg | Stadion: Nog niet bekend[noot 1] Toeschouwers: 0[noot 1] |
Verslag | ||||
15 oktober 2024 «onderlinge duels» 19.45 (UTC+1) |
Noord-Ierland | v | Bulgarije | Stadion: Windsor Park, Belfast |
Verslag | ||||
15 november 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Luxemburg | v | Bulgarije | Stadion: Stade de Luxembourg, Luxemburg |
Verslag | ||||
15 november 2024 «onderlinge duels» 19.45 (UTC) |
Noord-Ierland | v | Wit-Rusland | Stadion: Windsor Park, Belfast |
Verslag | ||||
18 november 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+2) |
Bulgarije | v | Wit-Rusland | |
Verslag | ||||
18 november 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Luxemburg | v | Noord-Ierland | Stadion: Stade de Luxembourg, Luxemburg |
Verslag | ||||
Groep 4[bewerken | brontekst bewerken]
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Promotie, kwalificatie of degradatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Armenië | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Promotie naar divisie B | 14 nov
|
13 okt
|
7 sep
| ||
2 | Faeröer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Kwalificatie voor promotie play-offs | 10 okt
|
7 sep
|
13 okt
| ||
3 | Noord-Macedonië | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 sep
|
17 nov
|
14 nov
| |||
4 | Letland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Degradatie naar divisie D of kwalificatie voor degradatie play-offs | 17 nov
|
10 sep
|
10 okt
|
De eerste wedstrijd(en) word(t/en) gespeeld op 7 september 2024. Bron: UEFA
- Wedstrijden
7 september 2024 «onderlinge duels» 14.00 (UTC+1) |
Faeröer | v | Noord-Macedonië | Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn |
Verslag | ||||
7 september 2024 «onderlinge duels» 20.00 (UTC+4) |
Armenië | v | Letland | Stadion: Republikeins Stadion Vazgen Sargsian, Jerevan |
Verslag | ||||
10 september 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) |
Letland | v | Faeröer | |
Verslag | ||||
10 september 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Noord-Macedonië | v | Armenië | Stadion: Toše Proeskiarena, Skopje |
Verslag | ||||
10 oktober 2024 «onderlinge duels» 19.45 (UTC+1) |
Faeröer | v | Armenië | Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn |
Verslag | ||||
10 oktober 2024 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) |
Letland | v | Noord-Macedonië | |
Verslag | ||||
13 oktober 2024 «onderlinge duels» 20.00 (UTC+4) |
Armenië | v | Noord-Macedonië | Stadion: Republikeins Stadion Vazgen Sargsian, Jerevan |
Verslag | ||||
13 oktober 2024 «onderlinge duels» 19.45 (UTC+1) |
Faeröer | v | Letland | Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn |
Verslag | ||||
14 november 2024 «onderlinge duels» 21.00 (UTC+4) |
Armenië | v | Faeröer | Stadion: Republikeins Stadion Vazgen Sargsian, Jerevan |
Verslag | ||||
14 november 2024 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Noord-Macedonië | v | Letland | Stadion: Toše Proeskiarena, Skopje |
Verslag | ||||
17 november 2024 «onderlinge duels» 16.00 (UTC+2) |
Letland | v | Armenië | |
Verslag | ||||
17 november 2024 «onderlinge duels» 15.00 (UTC+1) |
Noord-Macedonië | v | Faeröer | Stadion: Toše Proeskiarena, Skopje |
Verslag | ||||
Noten
Referenties
|