Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
De 5000 meter voor mannen op de wereldkampioenschappen atletiek 2019 werd gehouden op 27 (heats) en 30 (finale) september. De uittredend kampioen was de Ethiopische atleet Muktar Edris . Hij wist zijn titel te prolongeren, en werd zo voor de tweede keer wereldkampioen, nadat hij in 2012 ook al wereldkampioen was geworden op deze afstand bij de junioren.
Q : Gekwalificeerd voor volgende ronde op basis van finishresultaat.
q : Gekwalificeerd voor volgende ronde op basis van eindtijd.
qR : Gekwalificeerd voor volgende ronde door de scheidsrechter
NR : Nationaal Record
SR : Beste seizoenstijd voor atleet
PR : Persoonlijk record
CR : Kampioenschapsrecord
WR : Wereldrecord
[1]
Vanuit elke heat gaan de 5 snelste atleten door naar de finale.
Verder gaan de vijf snelste atleten die nog niet gekwalificeerd zijn door naar de finale.
Rang
Naam
Land
Tijd
Opmerking
1
Selemon Barega
ETH
13.24,69
Q
2
Jacob Krop
KEN
13.24,94
Q
3
Muktar Edris
ETH
13.25,00
Q,SR
4
Jakob Ingebrigtsen
NOR
13.25,20
Q
5
Mohammed Ahmed
CAN
13.25,35
Q
6
Birhanu Balew
BRN
13.25,70
q
7
Andrew Butchart
GBR
13.26,46
8
Morgan McDonald
AUS
13.26,80
9
Ben True
USA
13.27,39
10
Patrick Tiernan
AUS
13.28,42
11
Yemaneberhan Crippa
ITA
13.29,08
12
Julien Wanders
SUI
13.38,95
13
Robin Hendrix
BEL
13.39,69
14
Oscar Chelimo
UGA
13.42,94
15
Marc Scott
GBR
13.47,12
16
Richard Ringer
GER
13.49,20
17
Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed
Vluchtelingenteam
14.15,32
18
Tariq Ahmed Al Amri
KSA
14.21,19
19
Braima Suncar Dabó
GBS
18.10,87
PR
Jonathan Busby
ARU
DSQ [2]
Rang
Naam
Land
Tijd
Opmerking
1
Paul Chelimo
USA
13.20,18
Q
2
Telahun Haile Bekele
ETH
13.20,45
Q
3
Filip Ingebrigtsen
NOR
13.20,52
Q
4
Stewart McSweyn
AUS
13.20,58
Q
5
Nicholas Kipkorir Kimeli
KEN
13.20,82
Q
6
Isaac Kimeli
BEL
13.20,99
q
7
Henrik Ingebrigtsen
NOR
13.21,22
q
8
Hassan Mead
USA
13.22,11
q,SR
9
Justyn Knight
CAN
13.25,95
10
Stephen Kissa
UGA
13.27,36
11
Bouh Ibrahim
DJI
13.36,39
12
Ben Connor
GBR
13.36,92
13
Sam Parsons
GER
13.38,53
14
Abadi Hadis
ETH
13.42,89
15
Soufiyan Bouqantar
MAR
14.03,16
16
Tachlowini Gabriyesos
Vluchtelingenteam
14.28,11
Said El Otmani
ITA
DNF
Gerald Nicolas Giraldo Villa
COL
DNF
Viro Ma
CAM
DNF
[3]
Rang
Naam
Land
Tijd
Opmerking
1
Muktar Edris
ETH
12.58,85
SR
2
Selemon Barega
ETH
12.59,70
3
Mohammed Ahmed
CAN
13.01,11
4
Telahun Haile Bekele
ETH
13.02,29
5
Jakob Ingebrigtsen
NOR
13.02,93
6
Jacob Krop
KEN
13.03,08
PR
7
Paul Chelimo
USA
13.04,60
PR
8
Nicholas Kipkorir Kimeli
KEN
13.05,27
9
Birhanu Balew
BRN
13.14,66
10
Justyn Knight
CAN
13.26,63
11
Hassan Mead
USA
13.27,05
12
Stewart McSweyn
AUS
13.30,41
13
Henrik Ingebrigtsen
NOR
13.36,25
14
Isaac Kimeli
BEL
13.44,29
Filip Ingebrigtsen
NOR
DNF
Bronnen, noten en/of referenties