Europees kampioenschap zaalhockey 2006
Het Europees kampioenschap zaalhockey van 2006 was een internationaal hockeytoernooi dat plaatsvond van 20 januari tot en met 22 januari in de Nederlandse stad Eindhoven.
Mannen[bewerken | brontekst bewerken]
Selectie Nederlands Zaalhockeyteam[bewerken | brontekst bewerken]
Selectie 1 Bob Veldhof 4 Eby Kessing 5 Marcel Balkestein 6 Jeroen van Eijk 7 Volders Gijs 8 Titus de Greeff 9 Kai de Jager 10 Tjeerd Steller 12 Teun Rohof 13 Josef Kramer 14 Sebastiaan Westerhout 15 Jaap Overgaauw
Begeleidingsteam Coach: Bart van Lith Assistent trainer: Peter Kloimstein Assistent trainer: Alexander Cox Fysiotherapeut: Berry Jansen Schuiling Manager: Ties Willems
Groepsfase[bewerken | brontekst bewerken]
Groep A[bewerken | brontekst bewerken]
Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Polen | 3 | 2 | 1 | 0 | 19 | 11 | 8 | 7 |
Duitsland | 3 | 2 | 0 | 1 | 19 | 14 | 5 | 6 |
Tsjechië | 3 | 1 | 0 | 2 | 12 | 19 | -7 | 3 |
Oostenrijk | 3 | 0 | 1 | 2 | 13 | 19 | -6 | 1 |
Duitsland | 7 - 2 | Oostenrijk |
Tsjechië | 2 - 5 | Polen |
Tsjechië | 7 - 6 | Oostenrijk |
Duitsland | 4 - 9 | Polen |
Duitsland | 8 - 3 | Tsjechië |
Polen | 5 - 5 | Oostenrijk |
Groep B[bewerken | brontekst bewerken]
Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwitserland | 3 | 3 | 0 | 0 | 13 | 6 | 7 | 9 |
Spanje | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 9 | 1 | 6 |
Denemarken | 3 | 0 | 1 | 2 | 9 | 13 | -4 | 1 |
Nederland | 3 | 0 | 1 | 2 | 8 | 12 | -4 | 1 |
Spanje | 4 - 3 | Denemarken |
Nederland | 2 - 4 | Zwitserland |
Zwitserland | 5 - 2 | Denemarken |
Nederland | 2 - 4 | Spanje |
Spanje | 2 - 4 | Zwitserland |
Nederland | 4 - 4 | Denemarken |
Halve finale[bewerken | brontekst bewerken]
Duitsland | 6 - 3 | Zwitserland |
Polen | 11 - 3 | Spanje |
Finale[bewerken | brontekst bewerken]
Duitsland | 4 - 3 | Polen |
Vrouwen[bewerken | brontekst bewerken]
Selectie Nederlands Zaalhockeyteam[bewerken | brontekst bewerken]
1 Lisanne de Roever - 10 caps 13 Maureen van Hamel - 5 caps 11 Maartje Goderie - 16 caps 15 Janneke Schopman - 16 caps 17 Maartje Paumen - 5 caps 18 Naomi van As - 6 caps 21 Sophie Polkamp - 1 cap 5 Monique Blankers - 5 caps 14 Marieke Dijkstra - 25 caps 3 Eva de Goede - 5 caps 8 VeraVorstenbosch - 1 cap 12 Eva Weijmar Schultz - 5 caps
Begeleidingsteam[bewerken | brontekst bewerken]
Coach: Eric Verboom Manager: Olinda Lukse Stand-in Manager: Carel van der Staak. Fysiotherapeut: Sander Schouwstra
Groepsfase[bewerken | brontekst bewerken]
Groep A[bewerken | brontekst bewerken]
Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Duitsland | 3 | 3 | 0 | 0 | 21 | 4 | 17 | 9 |
Schotland | 3 | 1 | 0 | 2 | 11 | 10 | 1 | 3 |
Frankrijk | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 9 | -2 | 3 |
Oostenrijk | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 20 | -16 | 3 |
Duitsland | 6 - 2 | Schotland |
Frankrijk | 2 - 3 | Oostenrijk |
Frankrijk | 3 - 0 | Schotland |
Duitsland | 9 - 0 | Oostenrijk |
Duitsland | 6 - 2 | Frankrijk |
Oostenrijk | 1 - 9 | Schotland |
Groep B[bewerken | brontekst bewerken]
Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nederland | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 3 | 9 | 9 |
Wit-Rusland | 3 | 2 | 0 | 1 | 16 | 4 | 12 | 6 |
Oekraïne | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 18 | -10 | 3 |
Tsjechië | 3 | 0 | 0 | 3 | 8 | 19 | -11 | 0 |
Nederland | 4 - 1 | Oekraïne |
Wit-Rusland | 6 - 2 | Tsjechië |
Wit-Rusland | 9 - 0 | Oekraïne |
Nederland | 6 - 1 | Tsjechië |
Tsjechië | 5 - 7 | Oekraïne |
Nederland | 2 - 1 | Wit-Rusland |
Halve finale[bewerken | brontekst bewerken]
Nederland | 5 - 0 | Schotland |
Duitsland | 10 - 1 | Wit-Rusland |
Finale[bewerken | brontekst bewerken]
Nederland | 2 - 4 | Duitsland |