Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Het seizoen 1947/48 van de KNVB beker was de 37ste editie van de Nederlandse voetbalcompetitie met als inzet de KNVB beker. Wageningen won voor de tweede maal de beker, door in Amsterdam in de finale DWV Amsterdam na strafschoppen te verslaan. De finale kende overigens geen verlenging(en).
Datum
Wedstrijd
Uitslag
Scoreverloop
Achilles – Noordster
7 – 0
Alphensche Boys – LFC
3 – 0
Always Forward – Velsen
3 – 2
Asser Boys – Musselkanaal*
1 – 1
AWC – WSV*
1 – 1
Budel Schoot – Hieronymus
5 – 2
Corn Boys – SCB
1 – 3
De Hoven – Epe
1 – 0
De Ster – Vaesrade
5 – 1
DSO – Hillinen
2 – 1
ETO – Holland
1 – 3
Feijenoord – ADO
1 – 2
FVC – Sneek*
0 – 0
GFC – AGOVV*
2 – 2
Haarsteeg – HSC '28
5 – 0
Hermandad – DHZ*
1 – 1
HMS – Allen Weerbaar
5 – 2
IVO – Juliana Mill
4 – 0
Oranje Zwart – OFC
4 – 1
Phenix – KHC
1 – 2
Purmerend – TYBB
2 – 3
RBC – Virtus
1 – 2
Spoorwegen – Laakkwartier
4 – 2
Swift – QSC
2 – 1
Swift '36 – Hoensbroek*
2 – 2
Texas – Concordia
3 – 2
TSC – Bladella
0 – 2
VSV – De Volewijckers
0 – 4
Westerkwartier – De Hollandiaan*
3 – 3
Worth Rheden – Leones
4 – 0
ZFC – Baarn
7 – 0
Datum
Wedstrijd
Uitslag
Scoreverloop
9 mei 1948
ADO – CKC
8 – 2
9 mei 1948
Alphense Boys – Neptunus
1 – 9
9 mei 1948
APGS – De Volewijckers
3 – 2
9 mei 1948
APWC – Patria
1 – 3
9 mei 1948
Bladella – Budel Schoot*
0 – 0
9 mei 1948
Blauw Zwart – Excelsior '20
5 – 3
9 mei 1948
Bleijerheide – Schuttersveld
10 – 1
9 mei 1948
Bloemendaal – RKVVA
2 – 6
9 mei 1948
CHRC – DAVO
5 – 1
9 mei 1948
DCG – IVV
2 – 3
9 mei 1948
De Hollandiaan – Fluks
1 – 2
9 mei 1948
De Valk – IVO
2 – 1
9 mei 1948
DEC – WMS
1 – 2
9 mei 1948
DEM – Oranje Zwart
0 – 2
9 mei 1948
DHC – Papendrecht*
1 – 1
9 mei 1948
DOS – Watergraafsmeer
1 – 2
9 mei 1948
DOS '19 – Heracles
2 – 4
9 mei 1948
DRZ – Fortuna
0 – 2
9 mei 1948
DWS – Zandvoortmeeuwen
5 – 1
9 mei 1948
Ede – Eibergsche Boys
8 – 1
9 mei 1948
Emmen – BNC
5 – 3
9 mei 1948
FCK – Emma
1 – 3
9 mei 1948
Gemert – RBC
1 – 2
9 mei 1948
GVAV – Sneek
1 – 4
9 mei 1948
Haarsteeg – Willem II
0 – 9
9 mei 1948
Hellevoetsluis – DFC
1 – 7
9 mei 1948
Helmondia – Middelburg*
2 – 2
9 mei 1948
HMS – West Frisia
0 – 3
9 mei 1948
HRC – DWV
1 – 2
9 mei 1948
HZC – Appingedam
2 – 1
9 mei 1948
Labor – AZC
0 – 4
9 mei 1948
Leeuwarden – Musselkanaal
2 – 0
9 mei 1948
Limburgia – De Ster
2 – 1
9 mei 1948
Longa – ODC
0 – 1
9 mei 1948
LSC – Helpman*
0 – 0
9 mei 1948
Maastrichtse Boys – Kimbria
1 – 2
9 mei 1948
Meterik – De Spechten
2 – 7
9 mei 1948
MVV – Hoensbroek
2 – 1
9 mei 1948
NEO – De Hoven
0 – 1
9 mei 1948
Olivea – Achilles*
0 – 0
9 mei 1948
Oosterbeek – Doetinchem
0 – 1
9 mei 1948
PFC – DSO
1 – 0
9 mei 1948
RCD – Texas*
1 – 1
9 mei 1948
Rietvogels – AGOVV
1 – 4
9 mei 1948
Roermond – Veloc
2 – 0
9 mei 1948
Sarto – NOAD
2 – 5
9 mei 1948
SCB – Zundert
2 – 0
9 mei 1948
Spoorwegen – Unitas
0 – 5
9 mei 1948
SVHR – RKVVL
3 – 2
9 mei 1948
Swift – ZFC
0 – 2
9 mei 1948
Texel – TYBB*
1 – 1
9 mei 1948
The Rising Hope – Ammerstolse SV
5 – 0**
Reglementair i.v.m. staken door schuld Ammerstolse SV bij 3-2 stand
9 mei 1948
Theole – KHC
4 – 1
9 mei 1948
Uithoorn – Holland
0 – 2
9 mei 1948
UVS – HBS
4 – 3
9 mei 1948
Velocitas – GAVC
3 – 0
9 mei 1948
Vriendenschaar – Always Forward
3 – 0
9 mei 1948
VVA – DWSV
2 – 0
9 mei 1948
Wageningen – Rigtersbleek
1 – 0
9 mei 1948
Wassenaar – DHZ
1 – 2
9 mei 1948
WSV – PSC
2 – 1
9 mei 1948
Xerxes – Spartaan '20
2 – 3
9 mei 1948
Zeelandia – Concordia SVD
1 – 4
9 mei 1948
Zwolsche Boys – Worth Rheden
3 – 2
Datum
Wedstrijd
Uitslag
Scoreverloop
17 mei 1948
Achilles – Leeuwarden
1 – 0
17 mei 1948
ADO – DHZ*
1 – 1
17 mei 1948
AGOVV – WSV*
0 – 0
17 mei 1948
APGS – Vriendenschaar*
2 – 2
17 mei 1948
Blauw Zwart – PFC*
0 – 0
17 mei 1948
Bleijerheide – De Spechten
0 – 2
17 mei 1948
De Hoven – Ede
0 – 2
17 mei 1948
De Valk – Kimbria
2 – 1
17 mei 1948
DFC – The Rising Hope
4 – 1
17 mei 1948
Doetinchem – CHRC*
1 – 1
17 mei 1948
DWS – RKVVA
5 – 2
17 mei 1948
DWV – TYBB
8 – 2
17 mei 1948
Fortuna – Fluks
3 – 2
17 mei 1948
Heracles – Velocitas
2 – 0
17 mei 1948
Holland – Patria
4 – 1
17 mei 1948
HZC – Helpman*
1 – 1
17 mei 1948
IVV – ZFC
1 – 0
17 mei 1948
Limburgia – SVHR
7 – 2
17 mei 1948
Middelburg – Concordia SVD*
1 – 1
17 mei 1948
MVV – Emma
0 – 2
17 mei 1948
NOAD – Spartaan '20
6 – 2
17 mei 1948
ODC – Budel Schoot
6 – 0
17 mei 1948
Oranje Zwart – West Frisia
4 – 5
17 mei 1948
Papendrecht – Neptunus
1 – 3
17 mei 1948
RBC – Roermond
4 – 5
17 mei 1948
Sneek – Emmen*
2 – 2
17 mei 1948
Theole – Wageningen*
0 – 0
17 mei 1948
Unitas – Texas
6 – 4
17 mei 1948
VVA – WMS
2 – 0
17 mei 1948
Watergraafsmeer – UVS
1 – 4
17 mei 1948
Willem II – SCB
2 – 0
17 mei 1948
Zwolsche Boys – AZC
1 – 0
Datum
Wedstrijd
Uitslag
Scoreverloop
23 mei 1948
Achilles – Heracles
2 – 0
23 mei 1948
De Spechten – Emma
3 – 4
23 mei 1948
DWS – VVA
0 – 3
23 mei 1948
Ede – CHRC
0 – 3
23 mei 1948
Emmen – Helpman
5 – 1
23 mei 1948
Holland – Vriendenschaar
2 – 1
23 mei 1948
IVV – West Frisia
5 – 2
23 mei 1948
Limburgia – De Valk
7 – 2
23 mei 1948
Neptunus – DHZ
2 – 0
23 mei 1948
NOAD – Concordia SVD*
1 – 1
23 mei 1948
ODC – Roermond
0 – 2
23 mei 1948
PEC – Fortuna
0 – 3
23 mei 1948
Unitas – DFC
1 – 2
23 mei 1948
UVS – DWV
1 – 2
23 mei 1948
Wageningen – Willem II
4 – 3
23 mei 1948
Zwolsche Boys – WSV
1 – 0
Datum
Wedstrijd
Uitslag
Scoreverloop
30 mei 1948
Achilles – Emmen
1 – 2
30 mei 1948
Concordia SVD – Roermond*
2 – 2
30 mei 1948
DFC – Fortuna
3 – 1
30 mei 1948
DWV – Neptunus
6 – 0
30 mei 1948
Emma – Limburgia
0 – 1
30 mei 1948
Holland – Wageningen*
2 – 2
30 mei 1948
IVV – VVA
1 – 0
30 mei 1948
Zwolsche Boys – CHRC
2 – 1