China op de Olympische Zomerspelen 2024
Uiterlijk
China op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | China | ||||||||||||||||
IOC-landcode | CHN | ||||||||||||||||
NOC | Chinees Olympisch Comité (zh) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
China op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972· 1976· 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
China op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
China zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal Deelnemers[bewerken | brontekst bewerken]
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek | 14 | 16 | 30 |
Badminton | 8 | 8 | 16 |
Basketbal | 4 | 16 | 20 |
Boksen | 2 | 5 | 7 |
Boogschieten | 1 | 1 | 2 |
Breakdance | 0 | 1 | 1 |
Gewichtheffen | 3 | 3 | 6 |
Gymnastiek | 7 | 13 | 20 |
Hockey | 0 | 16 | 16 |
Kanovaren | 7 | 10 | 17 |
Klimsport | 1 | 2 | 3 |
Moderne vijfkamp | 1 | 1 | 2 |
Paardensport | nog te bepalen | 2 | |
Roeien | 2 | 12 | 14 |
Schermen | 6 | 9 | 15 |
Schietsport | 9 | 11 | 20 |
Schoonspringen | 8 | 8 | 16 |
Surfen | 0 | 1 | 1 |
Synchroonzwemmen | 0 | 8 | 8 |
Taekwondo | 2 | 4 | 6 |
Tafeltennis | 3 | 3 | 6 |
Tennis | 1 | 1 | 2 |
Waterpolo | 0 | 12 | 12 |
Wielersport | 5 | 7 | 12 |
Worstelen | 6 | 5 | 11 |
Zeilen | 6 | 7 | 13 |
Zwemmen | 22 | 27 | 49 |
totaal | 118 | 207 | 327 |
Deelnemers en Resultaten[bewerken | brontekst bewerken]
Atletiek[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Loopnummers[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Xie Zhenye | 100m | ||||||||
200m | |||||||||
Feng Peiyou | marathon | n.v.t. | |||||||
He Jie | n.v.t. | ||||||||
Yang Shaohui | n.v.t. | ||||||||
nog te bepalen, meer dan 3 atleten liepen de limiet | 20 km snelwandelen | n.v.t. | |||||||
n.v.t. | |||||||||
n.v.t. | |||||||||
4x100m | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Wu Yanni | 100 m horden | ||||||||
Lin Yuwei | |||||||||
Mo Jiadie | 400 m horden | ||||||||
Bai Li | marathon | n.v.t. | |||||||
Li Zhixuan | n.v.t. | ||||||||
Zhang Deshun | n.v.t. | ||||||||
nog te bepalen, meer dan 3 atleten liepen de limiet | 20 km snelwandelen | n.v.t. | |||||||
n.v.t. | |||||||||
n.v.t. |
- Gemengd
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
marathon snelwandelen | n.v.t. | ||||||||
n.v.t. |
Technische nummers[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Wang Jianan | verspringen |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Song Jiayuan | kogelstoten | ||||
Gong Lijiaon | |||||
Feng Bin | discuswerpen | ||||
Wang Zheng | hamerslingeren | ||||
Zhao Jie |
Badminton[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Li Shifeng | enkelspel | |||||||||
Shi Yuqi | ||||||||||
Wang Chang Liang Weikeng |
dubbelspel | |||||||||
Ou Xuanyi Liu Yuchen |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
He Bingjiao | enkelspel | |||||||||
Chen Yufei | ||||||||||
Chen Qingchen Jia Yifan |
dubbelspel | |||||||||
Liu Shengshu Tan Ning |
- Gemengd
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Zheng Siwei Huang Yaqiong |
dubbelspel | |||||||||
Feng Yanzhe Huang Dongping |
Basketbal[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
3x3[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
3x3 |
Groep | ||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | ||||||||
2 | ||||||||
3 | ||||||||
4 | ||||||||
5 | ||||||||
6 | ||||||||
7 | ||||||||
8 |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | ||||||
kwartfinale | ||||||
halve finale | ||||||
finale |
- Vrouwen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
3x3 |
Groep | ||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | ||||||||
2 | ||||||||
3 | ||||||||
4 | ||||||||
5 | ||||||||
6 | ||||||||
7 | ||||||||
8 |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | ||||||
kwartfinale | ||||||
halve finale | ||||||
finale |
Team[bewerken | brontekst bewerken]
- Vrouwen[1]
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
vrouwen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Servië | ||||||||
2 | Spanje | ||||||||
3 | China | ||||||||
4 | Puerto Rico |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 13:30 | Spanje | China | ||||
31 juli 2024 | 13:30 | China | Servië | ||||
3 augustus 2024 | 11:00 | China | Puerto Rico | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Boksen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag | |||
Toqtarbek Tanatqan | middelgewicht | ||||||
Han Xuezhen | zwaargewicht |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag | |||
Wu Yu | vlieggewicht | ||||||
Chang Yuan | bantamgewicht | ||||||
Yang Wenlu | lichtgewicht | ||||||
Yang Liu | weltergewicht | ||||||
Li Qian | middelgewicht |
Breakdance[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Breakdance op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
Atleet | Nickname | Onderdeel | Kwalificatie | Ronde 1 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punten | Rang | Tegenstander Resultaat |
Tegenstander Resultaat |
Tegenstander Resultaat |
Tegenstander Resultaat |
Rang | |||
Liu Qingyi | 671 | B-Girls |
Boogschieten[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
individueel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
individueel |
- Gemengd
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
team |
Gewichtheffen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Li Fabin | -61 kg | ||||||
Liu Huanhua | -102 kg |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Luo Shifang | -59 kg | ||||||
Li Wenwen | +81 kg |
Gymnastiek[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
Zou Jingyuan | team | n.v.t. | |||||||||||||||
Totaal |
- Vrouwen
Turnster(s) | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toestel | Totaal | Plaats | Toestel | Totaal | Plaats | ||||||||
Sprong | Brug | Balk | Vloer | Sprong | Brug | Balk | Vloer | ||||||
Qiu Qiyuan | Team | n.v.t. | |||||||||||
Zhou Yaqin | |||||||||||||
Totaal |
Ritmisch[bewerken | brontekst bewerken]
atleten | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | ||
individueel |
atleten | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | 5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | ||
team |
Trampoline[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
trampoline | |||||
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
trampoline | |||||
Hockey[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
Hockeyer(s) | Onderdeel | Plaats |
---|---|---|
Chinese vrouwen hockeyploeg Nog te bepalen |
Vrouwen |
Groep A | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | België | ||||||||
2 | Nederland | ||||||||
3 | Japan | ||||||||
4 | China | ||||||||
5 | Frankrijk | ||||||||
6 | Duitsland |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 10:00 | België | China | ||||
29 juli 2024 | 10:30 | Japan | China | ||||
31 juli 2024 | 20:15 | Nederland | China | ||||
2 augustus 2024 | 10:00 | China | Duitsland | ||||
3 augustus 2024 | 17:00 | China | Frankrijk | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Kanovaren[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Slalom[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
K-1 slalom |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
C-1 slalom |
Sprint[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
C-2 500 m | |||||||||
K-4 500 m |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
C-1 200 m | |||||||||
C-2 500 m | |||||||||
K-2 500 m | |||||||||
K-4 500 m |
Klimsport[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Klimsport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Boulder & Lead combined[bewerken | brontekst bewerken]
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Boulder | Lead | Totaal | Rang | Boulder | Lead | Totaal | Rang | ||||||||
Resultaat | Rang | Hold | Tijd | Rang | Resultaat | Rang | Hold | Tijd | Rang | ||||||
Zhang Yuetong | vrouwen |
Speed[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Ronde 1 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Rang | ||
Long Jinbao | mannen |
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Ronde 1 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Rang | ||
Deng Lijuan | vrouwen |
Moderne vijfkamp[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atlete | onderdeel | schermen (degen) |
zwemmen (200 m vrije slag) |
paardrijden (springen) |
combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) |
totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Li Shuhuan | moderne vijfkamp |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | schermen (degen) |
zwemmen (200 m vrije slag) |
paardrijden (springen) |
combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) |
totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Zhang Mingyu | moderne vijfkamp |
Paardensport[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Eventing[bewerken | brontekst bewerken]
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
individueel | |||||||||||||||
Roeien[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
dubbel-twee |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
dubbel-twee | |||||||||||
lichte dubbel-twee | |||||||||||
dubbel-vier | |||||||||||
acht |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Schermen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Wang Zijie | degen | |||||||
floret | ||||||||
floret team | n.v.t. | |||||||
Shen Chenpeng | sabel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
degen | ||||||||
degen team | n.v.t. | |||||||
floret | ||||||||
sabel team | n.v.t. | |||||||
Yang Hengyu | sabel |
Schietsport[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Sheng Lihao | 10 m luchtgeweer | ||||
Du Linshu | |||||
50 m geweer 3 houdingen | |||||
Liu Yukun | |||||
Zhang Bowen | 10 m luchtpistool | ||||
Xie Yu | |||||
Wang Xinjie | 25 m snelvuurpistool | ||||
Li Yuehong | |||||
Qi Ying | trap | ||||
Guo Yuhao |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Huang Yuting | 10 m luchtgeweer | ||||
Han Jiayu | |||||
50 m geweer 3 houdingen | |||||
Zhang Qiongyue | |||||
Jiang Ranxin | 10 m luchtpistool | ||||
Li Xue | |||||
Zhao Nan | 25 m pistool | ||||
Liang Xiaoya | |||||
Gao Jinmei | skeet | ||||
Wei Meng | |||||
Wu Cuicui | trap | ||||
Zhang Xinqiu |
- Gemengd
atlete | onderdeel | kwalificatie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
10 m luchtgeweer team | |||||||
10 m luchtpistool team |
Schoonspringen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
3 m plank | |||||||
10 m toren | |||||||
3 meter plank synchroon | n.v.t. | ||||||
10 meter toren synchroon | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
3 m plank | |||||||
10 m toren | |||||||
3 m plank synchroon | n.v.t. | ||||||
10 m toren synchroon | n.v.t. |
Surfen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Surfen op de Olympische Zomerspelen2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Ronde 1 | Ronde 2 | Ronde 3 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Score | Rang | Score | Rang | Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Rang | ||
Yang Siqi | vrouwen |
Synchroonzwemmen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
atlete | onderdeel | technische routine | vrije routine (voorronde) | vrije routine (finale) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | ||
duet | |||||||||
team | n.v.t. |
Taekwondo[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Liang Yushuai | -68 kg | |||||||
Song Zhaoxiang | +80 kg |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Guo Qing | -49 kg | |||||||
Luo Zongshi | -57 kg | |||||||
Zhang Mengyu | -67 kg | |||||||
Xiao Shunan | +67 kg |
Tafeltennis[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Wang Chuqin | enkelspel | |||||||||
Fan Zhendong | ||||||||||
Wang Chuqin Fan Zhendong |
team | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
enkelspel | ||||||||||
team | n.v.t. |
- Gemengd
China behaalde ook een quotaplaats voor het gemengd dubbelspel tijdens de Aziatische kampioenschappen, maar wees deze af.
Tennis[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Zhang Zhizhen | enkelspel |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Zheng Qinwen | enkelspel |
Waterpolo[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
Waterpoloster(s) | Onderdeel | Resultaat |
---|---|---|
Nog te bepalen | Vrouwen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Hongarije | ||||||||
2 | Australië | ||||||||
3 | Canada | ||||||||
4 | China | ||||||||
5 | Nederland |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
27 juli 2024 | 20:05 | Australië | China | ||||
28 juli 2024 | 18:30 | China | Nederland | ||||
31 juli 2024 | 15:35 | Canada | China | ||||
2 augustus 2024 | 20:05 | China | Hongarije | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Wielersport[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Baanwielrennen[bewerken | brontekst bewerken]
- Keirin
atleet | onderdeel | ronde 1 | herkansing | kwartfinale | halve finale | finale |
---|---|---|---|---|---|---|
rang | rang | rang | rang | rang | ||
keirin (mannen) | ||||||
keirin (vrouwen) | ||||||
- Omnium
atleet | onderdeel | scratchrace | temporace | afvalrace | puntenrace | totaal punten | rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
rang | punten | rang | punten | rang | punten | rang | punten | ||||
omnium (vrouwen) |
- Sprint
atleet | onderdeel | kwalificaties | ronde 1 | herkansing 1 | ronde 2 | herkansing 2 | ronde 3 | herkansing 3 | kwartfinale | halve finale | finale/BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
sprint (mannen) | |||||||||||||
sprint (vrouwen) | |||||||||||||
- Teamsprint
atleet | onderdeel | kwalificatie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander tijd |
rang | tegenstander tijd |
rang | ||
teamsprint (mannen) | |||||||
teamsprint (vrouwen) |
BMX[bewerken | brontekst bewerken]
- Freestyle
- Vrouwen
atlete | onderdeel | plaatsingsronde | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
freestyle |
Mountainbiken[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
mountainbike |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
mountainbike |
Wegwielrennen[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd | |||
tijdrit |
Worstelen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Grieks-Romeinse stijl[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Cao Liguo | −60 kg | ||||||
Qian Haitao | −87 kg | ||||||
Meng Lingzhe | −1300 kg |
Vrije stijl[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Zou Wanhao | −57 kg | ||||||
Habila Awusayiman | −97 kg | ||||||
Deng Zhiwei | −125 kg |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Feng Ziqi | −50 kg | ||||||
Pang Qianyu | −53 kg | ||||||
Hong Kexin | −57 kg | ||||||
Zhou Feng | −68 kg | ||||||
Wang Juan | −76 kg |
Zeilen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
Formula Kite | n.v.t. | ||||||||||||||||||||||||||
IQFoil | n.v.t. |
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
49er |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
Formula Kite | n.v.t. | ||||||||||||||||||||||||||
IQFoil | n.v.t. |
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
49erFX | ||||||||||||||||
ILCA 6 | n.v.t. |
- Gemengd
atleten | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
nacra 17 |
Zwemmen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Pan Zhanle | 50 m vrije slag | ||||||
100 m vrije slag | |||||||
200 m vrije slag | |||||||
400 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
Wang Haoyu | 100 m vrije slag | ||||||
Ji Xinjie | 200 m vrije slag | ||||||
Zhang Zhanshuo | 400 m wisselslag | n.v.t. | |||||
400 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
800 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
Fei Liwei | n.v.t. | ||||||
1500 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
Xu Jiayu | 100 m rugslag | ||||||
200 m rugslag | |||||||
Sun Jiajun | 100 m schoolslag | ||||||
Qin Haiyang | |||||||
200 m schoolslag | |||||||
Dong Zhihao | |||||||
Wang Changhao | 100 m vlinderslag | ||||||
Sun Jiajun | |||||||
Niu Guangheng | 200 m vlinderslag | ||||||
Wang Shun | 200 m wisselslag | ||||||
4x100 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
4x100 m wisselslag | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
50 m vrije slag | |||||||
100 m vrije slag | |||||||
200 m vrije slag | |||||||
400 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
n.v.t. | |||||||
800 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
n.v.t. | |||||||
1500 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
n.v.t. | |||||||
100 m rugslag | |||||||
200 m rugslag | |||||||
100 m schoolslag | |||||||
200 m schoolslag | |||||||
100 m vlinderslag | |||||||
200 m vlinderslag | |||||||
200 m wisselslag | |||||||
400 m wisselslag | n.v.t. | ||||||
4x100 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
4x200 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
Xin Xin | 10km open water | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
4x100 m wisselslag | n.v.t. |
Bronnen en noten |