Neder-Lausitzs voetbalkampioenschap 1929/30
Uiterlijk
In 1929/30 werd het 22ste Neder-Lausitzs voetbalkampioenschap gespeeld, dat georganiseerd werd door de Zuidoost-Duitse voetbalbond.
Viktoria Forst werd kampioen en plaatste zich voor de Zuidoost-Duitse eindronde. Als vicekampioen mocht ook Cottbuser FV 1898 naar de eindronde. Beide clubs plaatsten zich voor de groepsfase van de winnaars en werden daar respectievelijk vierde en zesde.
Bezirksliga[bewerken | brontekst bewerken]
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FC Viktoria Forst | 14 | 10 | 2 | 2 | 58:18 | 22:6 |
2. | Cottbuser FV 1898 | 14 | 10 | 0 | 4 | 56:29 | 20:8 |
3. | FV Brandenburg 1899 Cottbus | 14 | 7 | 2 | 5 | 34:32 | 16:12 |
4. | SC Wacker 09 Ströbitz | 14 | 5 | 5 | 4 | 34:22 | 15:13 |
5. | FC Askania Forst | 14 | 6 | 2 | 6 | 42:28 | 14:14 |
6. | FC Deutschland 1901 Forst | 14 | 5 | 3 | 6 | 39:30 | 13:15 |
7. | VfB Weißwasser | 14 | 5 | 0 | 9 | 20:48 | 10:18 |
8. | SC Union 05 Cottbus | 14 | 1 | 0 | 13 | 15:91 | 2:26 |
Kampioen, geplaatst voor Zuidoost-Duitse eindronde | |
Geplaatst voor Zuidoost-Duitse eindronde | |
Degradatie |
Gauliga[bewerken | brontekst bewerken]
Gauliga Cottbus[bewerken | brontekst bewerken]
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Cottbuser SC 1896 | 8 | 7 | 0 | 1 | 29:12 | 14:02 |
2. | SC Viktoria 1897 Cottbus | 8 | 5 | 1 | 2 | 21:14 | 11:05 |
3. | FV Brandenburg Cottbus II | 8 | 4 | 0 | 4 | 23:20 | 08:08 |
4. | SC 1920 Vetschau | 4 | 3 | 0 | 1 | 19:05 | 06:02 |
5. | Cottbuser FV 1898 II | 9 | 3 | 0 | 6 | 16:39 | 06:12 |
6. | Vereinigung Sport Kirchhain | 3 | 1 | 0 | 2 | 14:09 | 02:04 |
7. | SpVgg Finsterwalde | 4 | 0 | 1 | 3 | 09:16 | 01:07 |
8. | SC Germania 1906 Lübben | 4 | 0 | 0 | 4 | 06:22 | 00:08 |
Geplaatst voor eindronde | |
Degradatie |
Gauliga Forst[bewerken | brontekst bewerken]
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SV Amicitia 1900 Forst | 5 | 4 | 1 | 0 | 14:03 | 09:01 |
2. | SV Fortuna Forst | 6 | 3 | 2 | 1 | 17:12 | 08:04 |
3. | 1. FC Guben | 6 | 2 | 3 | 1 | 13:09 | 07:05 |
4. | SpVgg 1912/15 Guben | 4 | 2 | 1 | 1 | 10:05 | 05:03 |
5. | VfB 1901 Forst | 6 | 1 | 2 | 3 | 13:16 | 04:08 |
6. | FC Viktoria 1901 Forst II | 3 | 1 | 0 | 2 | 11:12 | 02:04 |
7. | FC Askania 1901 Forst II | 3 | 0 | 1 | 2 | 02:11 | 01:05 |
8. | SVgg Döbern | 3 | 0 | 0 | 3 | 05:17 | 00:06 |
Geplaatst voor eindronde | |
Degradatie |
Gauliga Senftenberg[bewerken | brontekst bewerken]
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FC Alemannia Großrässchen | 5 | 4 | 0 | 1 | 14:08 | 08:02 |
2. | SV Hoyerswerda 1919 | 5 | 3 | 1 | 1 | 13:08 | 07:03 |
3. | BV Zschipkau | 4 | 2 | 2 | 0 | 13:02 | 06:02 |
4. | VfB Senftenberg 1910 | 5 | 2 | 1 | 2 | 08:04 | 05:05 |
5. | VfB Klettwitz | 4 | 2 | 0 | 2 | 07:06 | 04:04 |
6. | SC Hertha 1915 Hörlitz | 3 | 1 | 0 | 2 | 04:08 | 02:04 |
7. | SVgg 1924 Annahütte | 3 | 0 | 0 | 3 | 04:11 | 00:06 |
8. | SC Germania 1910 Ruhland | 3 | 0 | 0 | 3 | 01:17 | 00:06 |
Geplaatst voor eindronde | |
Degradatie |
Eindronde[bewerken | brontekst bewerken]
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SV Hoyerswerda 1919 | 4 | 3 | 1 | 0 | 10:05 | 07:01 |
2. | SC Viktoria 1897 Cottbus | 3 | 1 | 0 | 2 | 10:06 | 02:04 |
3. | SV Amicitia 1900 Forst | 3 | 0 | 1 | 2 | 03:12 | 01:05 |
Promotie |