Interlands Bosnisch voetbalelftal 2020-2029
Uiterlijk
Deze pagina toont een chronologisch en gedetailleerd overzicht van de interlands die het Bosnisch voetbalelftal speelt en heeft gespeeld in de periode 2020 – 2029.[1]
Interlands[bewerken | brontekst bewerken]
2020[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
4 september UEFA Nations League Groep A1 № 224 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Italië | 1 – 1 | Bosnië en Her.[2][3] | Stadio Artemio Franchi, Florence Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Anastasios Sidiropoulos (GRE) |
Stefano Sensi 67' | 57' Edin Džeko |
| ||||
7 september UEFA Nations League Groep A1 № 225 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | 1 – 2 | Polen | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Cüneyt Çakır (TUR) |
Haris Hajradinović 24' (pen.) | 45' Kamil Glik 67' Kamil Grosicki |
| ||||
8 oktober EK-kwalificatie Play-off № 226 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herz. [5][6] | 1 – 1 (n.v.) | Noord-Ierland[7] | Stadion Grbavica, Sarajevo Toeschouwers: 1.800 Scheidsrechter: Antonio Mateu Lahoz (ESP) |
Rade Krunić 14' | 53' Niall McGinn | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Miralem Pjanić Haris Hajradinović Edin Višća Dino Hotić Edin Džeko |
3 – 4 | Stuart Dallas Kyle Lafferty George Saville Conor Washington Liam Boyce |
| ||||
11 oktober UEFA Nations League Groep A1 № 227 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herz. [8] | 0 – 0[9] | Nederland | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 1.600 Scheidsrechter: István Kovács (ROU) |
| ||||
14 oktober UEFA Nations League Groep A1 № 228 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Polen | 3 – 0[10] | Bosnië en Her. | Stadion Miejski, Wrocław Toeschouwers: 8.152 Scheidsrechter: Craig Pawson (ENG) |
Robert Lewandowski 40' Karol Linetty 45+1' Robert Lewandowski 52' |
| ||||
12 november Vriendschappelijk № 229 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) |
Bosnië en Herz. [11] | 0 – 2[12] | Iran | Asim Ferhatović Hasestadion, Sarajevo Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Milovan Milačić (MNE) |
46' Kaveh Rezaei 90+1' Mehdi Ghayedi |
| ||||
15 november UEFA Nations League Groep A1 № 230 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) |
Nederland | 3 – 1 | Bosnië en Her.[13][14] | Johan Cruijff ArenA, Amsterdam Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: François Letexier (FRA) |
Georginio Wijnaldum 6' Georginio Wijnaldum 14' Memphis Depay 55' |
63' Smail Prevljak |
| ||||
18 november UEFA Nations League Groep A1 № 231 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) |
Bosnië en Herz. [15] | 0 – 2 | Italië[16] | Stadion Grbavica, Sarajevo Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Artur Soares Dias (POR) |
22' Andrea Belotti 68' Domenico Berardi |
2021[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
24 maart WK-kwalificatie Groep D № 232 «onderlinge duels» 21:45 uur (UTC+2) |
Finland | 2 – 2 | Bosnië en Her.[17][18] | Olympisch Stadion, Helsinki Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Anastasios Sidiropoulos (GRE) |
Teemu Pukki 58' Teemu Pukki 77' |
55' Miralem Pjanić 84' Miroslav Stevanović |
| ||||
27 maart Vriendschappelijk № 233 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) |
Bosnië en Herz. [19] | 0 – 0[20] | Costa Rica[21] | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Nejc Kajtazović (SVN) |
| ||||
31 maart WK-kwalificatie Groep D № 234 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herz. [22] | 0 – 1 | Frankrijk | Stadion Grbavica, Sarajevo Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Daniele Orsato (ITA) |
60' Antoine Griezmann |
| ||||
2 juni Vriendschappelijk № 235 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herz. [23] | 0 – 0[24] | Montenegro[25] | Stadion Grbavica, Sarajevo Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Novak Simović (SRB) |
| ||||
6 juni Vriendschappelijk № 236 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) |
Denemarken [26] | 2 – 0[27] | Bosnië en Her.[28] | Brøndbystadion, Brøndby Toeschouwers: 7.459 Scheidsrechter: Petri Viljanen (FIN) |
Martin Braithwaite 18' Andreas Cornelius 73' |
| ||||
1 september WK-kwalificatie Groep D № 237 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Frankrijk [29] | 1 – 1[30] | Bosnië en Her. | Stade de la Meinau, Straatsburg Toeschouwers: 21.750 Scheidsrechter: Sandro Schärer (SUI) Video-assistent: Fedayi San (SUI) |
Antoine Griezmann 40' | 36' Edin Džeko |
| ||||
4 september Vriendschappelijk № 238 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | 1 – 0[31][32] | Koeweit | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 400 Scheidsrechter: Miloš Milanović (SRB) |
Smail Prevljak 66' |
| ||||
7 september WK-kwalificatie Groep D № 239 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | 2 – 2[33] | Kazachstan | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 3.980 Scheidsrechter: Yigal Frid (ISR) Video-assistent: Roi Reinshreiber (ISR) |
Miralem Pjanić 74' (pen.) Luka Menalo 85' |
52' Islambek Koeat 90+5' Baktijar Zainoetdinov |
| ||||
9 oktober WK-kwalificatie Groep D № 240 «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC+6) |
Kazachstan [34] | 0 – 2 | Bosnië en Herzegovina | Astana Arena, Nur-Sultan Toeschouwers: 12.897 Scheidsrechter: Davide Massa (ITA) Video-assistent: Fabio Maresca (ITA) |
25' Smail Prevljak 66' Smail Prevljak |
| ||||
12 oktober WK-kwalificatie Groep D № 241 «onderlinge duels» 21:45 uur (UTC+3) |
Oekraïne | 1 – 1[35] | Bosnië en Her. | Arena Lviv, Lviv Toeschouwers: 23.810 Scheidsrechter: Felix Zwayer (GER) Video-assistent: Bastian Dankert (GER) |
Andrij Jarmolenko 18' | 77' Anel Ahmedhodžić |
| ||||
13 november WK-kwalificatie Groep D № 242 «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+1) |
Bosnië en Herzegovina | 1 – 3[36][37] | Finland | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 10.000 Scheidsrechter: Michael Oliver (ENG) Video-assistent: Chris Kavanagh (ENG) |
Luka Menalo 69' | 29' Marcus Forss 51' Robin Lod 73' Daniel O'Shaughnessy |
| ||||
16 november WK-kwalificatie Groep D № 243 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) |
Bosnië en Herzegovina | 0 – 2 | Oekraïne | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 3.370 Scheidsrechter: Antonio Mateu Lahoz (ESP) Video-assistent: Ricardo de Burgos Bengoetxea (ESP) |
59' Oleksandr Zintsjenko 79' Artem Dovbyk |
| ||||
18 december Vriendschappelijk № 244 «onderlinge duels» 17:15 uur (UTC−8) |
Verenigde Staten [38] | 1 – 0[39] | Bosnië en Her.[40] | Dignity Health Sports Park, Carson Toeschouwers: 11.044 Scheidsrechter: Keylor Herrera (CRC) |
Cole Bassett 89' |
2022[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
25 maart Vriendschappelijk № 245 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) |
Bosnië en Herz. [41] | 0 – 1[42] | Georgië[43] | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 1.500 Scheidsrechter: Aleksandar Stavrev (MKD) |
49' Boedoe Zivzivadze |
| ||||
29 maart Vriendschappelijk № 246 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herz. [44] | 1 – 0[45] | Luxemburg[46] | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 4.500 Scheidsrechter: David Šmajc (SVN) |
Edin Džeko 86' |
| ||||
4 juni UEFA Nations League Groep B3 № 247 «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC+3) |
Finland | 1 – 1 | Bosnië en Her. | Olympisch Stadion, Helsinki Toeschouwers: 20.181 Scheidsrechter: Nick Walsh (SCO) Video-assistent: Jarred Gillett (AUS) |
Teemu Pukki 45+1' (pen.) | 90+3' Smail Prevljak |
| ||||
7 juni UEFA Nations League Groep B3 № 248 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2)[47] |
Bosnië en Herzegovina | 1 – 0 | Roemenië | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 4.500 Scheidsrechter: Sascha Stegemann (GER) Video-assistent: Benjamin Brand (GER) |
Smail Prevljak 68' |
| ||||
11 juni UEFA Nations League Groep B3 № 249 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Montenegro | 1 – 1 | Bosnië en Her. | Pod Goricomstadion, Podgorica Toeschouwers: 6.555 Scheidsrechter: Daniele Orsato (ITA) Video-assistent: Marco Guida (ITA) |
Adam Marušić 77' | 62' Luka Menalo |
| ||||
14 juni UEFA Nations League Groep B3 № 250 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | 3 – 2 | Finland | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 8.150 Scheidsrechter: Georgi Kabakov (BUL) Video-assistent: Ivajlo Stojanov (BUL) |
Miralem Pjanić 5' (pen.) Edin Džeko 29' Edin Džeko 58' |
10' Teemu Pukki 18' Benjamin Källman |
| ||||
23 september UEFA Nations League Groep B3 № 251 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herz. [48][49] | 1 – 0 | Montenegro[50] | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 12.050 Scheidsrechter: Szymon Marciniak (POL) Video-assistent: Tomasz Kwiatkowski (POL) |
Ermedin Demirović 45+1' |
| ||||
26 september UEFA Nations League Groep B3 № 252 «onderlinge duels» 21:45 uur (UTC+3) |
Roemenië [51] | 4 – 1 | Bosnië en Her.[52][53] | Rapid-Giuleștistadion, Boekarest Toeschouwers: 12.693 Scheidsrechter: Halil Umut Meler (TUR) Video-assistent: Mete Kalkavan (TUR) |
Dennis Man 38' George Pușcaș 73' Andrei Rațiu 79' George Pușcaș 86' |
77' Edin Džeko |
2023[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
23 maart EK-kwalificatie Groep J № 253 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) |
Bosnië en Herz. [54][55] | 3 – 0[56] | IJsland | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 9.234 Scheidsrechter: Donatas Rumšas (LTU) Video-assistent: Paolo Valeri (ITA) |
Rade Krunić 14' Rade Krunić 40' Amar Dedić 63' |
| ||||
26 maart EK-kwalificatie Groep J № 254 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Slowakije | 2 – 0 | Bosnië en Her. | Národný futbalový štadión, Bratislava Toeschouwers: 6.052 Scheidsrechter: Marco Di Bello (ITA) Video-assistent: Marco Guida (ITA) |
Róbert Mak 13' Lukáš Haraslín 40' |
| ||||
17 juni EK-kwalificatie Groep J № 255 «onderlinge duels» 19:45 uur (UTC+1) |
Portugal | 3 – 0 | Bosnië en Her.[57] | Estádio da Luz, Lissabon Toeschouwers: 55.058 Scheidsrechter: Davide Massa (ITA) Video-assistent: Massimiliano Irrati (ITA) |
Bernardo Silva 44' Bruno Fernandes 77' Bruno Fernandes 90+3' |
| ||||
20 juni EK-kwalificatie Groep J № 256 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herz. [58][59] | 0 – 2[60][61] | Luxemburg | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 8.600 Scheidsrechter: Gal Leibovitz (ISR) Video-assistent: Ziv Adler (ISR) |
4' Yvandro Borges Sanches 74' Danel Sinani |
| ||||
8 september EK-kwalificatie Groep J № 257 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | 2 – 1[62] | Liechtenstein[63] | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 6.189 Scheidsrechter: Sajat Karabajev (KAZ) Video-assistent: Luís Godinho (POR) |
Edin Džeko 3' Simon Lüchinger 18' (e.d.) |
21' Sandro Wolfinger |
| ||||
11 september EK-kwalificatie Groep J № 258 «onderlinge duels» 18:45 uur (UTC) |
IJsland | 1 – 0 | Bosnië en Her. | Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 5.229 Scheidsrechter: Erik Lambrechts (BEL) Video-assistent: Bram Van Driessche (BEL) |
Alfreð Finnbogason 90+1' |
| ||||
13 oktober EK-kwalificatie Groep J № 259 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Liechtenstein [64] | 0 – 2 | Bosnië en Her.[65][66] | Rheinparkstadion, Vaduz Toeschouwers: 5.874 Scheidsrechter: Damian Sylwestrzak (POL) Video-assistent: Piotr Lasyk (POL) |
13' Amar Rahmanović 41' Miroslav Stevanović |
| ||||
16 oktober EK-kwalificatie Groep J № 260 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | 0 – 5 | Portugal[67] | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 13.047 Scheidsrechter: Halil Umut Meler (TUR) Video-assistent: Benoît Millot (FRA) |
5' (pen.) Cristiano Ronaldo 20' Cristiano Ronaldo 25' Bruno Fernandes 32' João Cancelo 41' João Félix |
| ||||
16 november EK-kwalificatie Groep J № 261 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) |
Luxemburg | 4 – 1 | Bosnië en Her.[68] | Stade de Luxembourg, Luxemburg Toeschouwers: 8.520 Scheidsrechter: Andris Treimanis (LVA) Video-assistent: Dennis Higler (NED) |
Mathias Olesen 6' Gerson Rodrigues 30' (pen.) Nihad Mujakić 55' (e.d.) Gerson Rodrigues 90+5' |
90+3' Renato Gojković |
| ||||
19 november EK-kwalificatie Groep J № 262 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) |
Bosnië en Herz. [69] | 1 – 2[70] | Slowakije[71] | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 3.800 Scheidsrechter: Julian Weinberger (AUT) Video-assistent: Alan Kijas (AUT) |
Patrik Hrošovský 49' (e.d.) | 52' Róbert Boženík 71' Ľubomír Šatka |
2024[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
21 maart EK-kwalificatie Play-off № 263 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) |
Bosnië en Herzegovina [72] | 1 – 2 | Oekraïne[73] | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 10.992 Scheidsrechter: Felix Zwayer (GER) Video-assistent: Bastian Dankert (GER) |
Mykola Matvijenko 56' (e.d.) | 85' Roman Jaremtsjoek 88' Artem Dovbyk |
| ||||
26 maart Vriendschappelijk «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) |
Bosnië en Herzegovina | Geannuleerd[74] | Israël | Stadion Grbavica, Sarajevo |
| ||||
3 juni Vriendschappelijk № 264 «onderlinge duels» 19:45 uur (UTC+1) |
Engeland [75] | 3 – 0[76] | Bosnië en Her.[77][78] | St. James' Park, Newcastle upon Tyne Toeschouwers: 50.061 Scheidsrechter: Rohit Saggi (NOR) Video-assistent: Sandi Putros (DEN) |
Cole Palmer 60' (pen.) Trent Alexander-Arnold 85' Harry Kane 89' |
| ||||
9 juni Vriendschappelijk № 265 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Italië | – | Bosnië en Her. | Stadio Carlo Castellani, Empoli Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: Chrysovalantis Theouli (CYP) |
| ||||
7 september UEFA Nations League Groep A3 № 266 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Nederland | – | Bosnië en Her. | Philips Stadion, Eindhoven Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
| ||||
10 september UEFA Nations League Groep A3 № 267 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Hongarije | – | Bosnië en Her. | n.n.b. Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
| ||||
11 oktober UEFA Nations League Groep A3 № 268 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | – | Duitsland | Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
| ||||
14 oktober UEFA Nations League Groep A3 № 269 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | – | Hongarije | n.n.b. Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
| ||||
16 november UEFA Nations League Groep A3 № 270 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) |
Duitsland | – | Bosnië en Her. | Europa-Park Stadion, Freiburg im Breisgau Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
| ||||
19 november UEFA Nations League Groep A3 № 271 «onderlinge duels» 20:45 uur (UTC+1) |
Bosnië en Herzegovina | – | Nederland | n.n.b. Toeschouwers: n.n.b. Scheidsrechter: n.n.b. |
Bronnen, noten en/of referenties
|